SAP chce zatrudnić setki autystów

Koncern SAP poszukuje ludzi „myślących inaczej”. Tak koncern uzasadnia swoją nową strategię. Do 2020 roku 1 procent wszystkich pracowników SAP mają stanowić osoby z autyzmem.

SAP chce wyszkolić setki autystów na programistów i testerów software. Do 2020 jeden procent wszystkich pracowników, zatrudnionych w SAP, mają stanowić osoby dotknięte autyzmem – podał przedstawiciel koncernu.

Dziś SAP zatrudnia prawie 65 tysięcy osób. – Szukamy ludzi, którzy inaczej myślą – oświadczyła dyrektor ds. personalnych Luisa Delgado.

SAP współpracuje z duńską inicjatywą „Specialisterne”, która obrała sobie za cel włączenie do życia zawodowego miliona osób z autyzmem. SAP już od 2011 roku zatrudnia autystów w swoich laboratoriach badawczo-rozwojowych w Indiach.

W ubiegłym roku wspólnie ze „Specialisterne” wystartował następny pilotażowy projekt w Irlandii. „Specialisterne” koncentruje się obecnie na ośmiu dalszych krajach. Natomiast w bieżącym roku SAP wdraża wraz z duńską inicjatywą ten program w Niemczech, USA i Kanadzie.

Zapotrzebowanie na „inaczej myślących”

Autyści są w niektórych dziedzinach niezwykle uzdolnieni; szczegóły postrzegają inaczej niż inni. Bezbłędne sprawdzenie niekończących się ciągów liczb wielu autystom nie przysparza żadnych trudności.

– W światowej walce o młode talenty z zakresu IT, ten projekt jest dla SAP szansą pozyskania szczególnie uzdolnionych pracowników – twierdzi Anke Wittenberg, odpowiedzialna w koncernie za różnorodność i integrację. Z doświadczeń tego przedsiębiorstwa wynika, że zespoły mieszane wpływają zarówno na poprawę produktywności firmy, jak i na zadowolenie klientów.

Źródło: www.dw.de

Podziel się

Wiecej w Magazynie Krzeszowickim 29 sierpnia

[...] W czerwcu ukazał się drugi tomik, Marty „Nie wiemy”, pod redakcją Wojciecha Bonowicza i Agnieszki Rudziewicz [...]